Pomagam Kobietom

twórczo odpocząć

i zaopiekować się sobą.

Towarzyszę w zmianach, których dokonują

Cześć, jestem Aneta!

Twórczyni Dobrego Czasu, Edukatorka, Artystka

Wyruszam z Kobietami, takimi jak Ty, w twórcze poszukiwania własnego głosu.

Dając Ci farby do ręki – daję pretekst do odpoczynku i celebrowania tego, co najważniejsze – siebie w chwili obecnej.

Uczę jak odnawiać meble, malować mandale, zadbać o swój głos i… żyć życiem, jakiego każda z nas pragnie. 

Wierzę, że twórcze życie to wybór, a każda zmiana zaczyna się od decyzji.

Jestem otwarta na zmiany, sięgam po odwagę, szanuję intuicję i ufam podróży.

Dzięki temu, w moim życiu zdarzają się niezwykłe rzeczy.

Być może Twoja codzienność i praca przesiąknięte są rutyną. 

Na każdym kroku musisz dopasowywać się do jakichś standardów, tracąc przy okazji kontakt ze sobą. Bywają dni, gdy pragniesz nowej wersji siebie, bo czujesz, że utknęłaś w miejscu.

Świat może Cię przytłaczać a jego nieprzewidywalność przerażać. Masz prawo czuć się niepewnie.

Masz też prawo poszukiwać.

Niby wiesz, że Twoja głowa potrzebuje resetu, a ciało pragnie zwolnić, ale… nie do końca wiesz, jak masz to skutecznie zrobić. Tak, by zmiany były znaczące i stałe.

Może nawet już próbowałaś sobie pomóc: spacery, ciepły kocyk, gorąca czekolada, kryminały, kolejny serial na Netflixie….

Ale to już nie wystarcza. Czujesz, że dalej brakuje Ci energii, pomysłów, kreatywności, by wieść życie, jakiego pragniesz.

Ale nadzieja na inne życie dalej się w Tobie tli. Pragniesz żyć po swojemu – twórczo i pięknie. Pragniesz WRESZCIE postawić swoje potrzeby  na pierwszym miejscu.

Już wiesz, że …

 

 

ODKŁADANIE DBANIA O SIEBIE NA SAM KONIEC, JEST JAK SZUKANIE STACJI BENZYNOWEJ, GDY ZABRAKNIE PALIWA.

 

Aneta Olejniczak-Mejza

Dlaczego o tym piszę?

Żebyś wiedziała, że wiem, jak to jest być zmęczoną codziennością, nie mieć energii na to, co lubisz. Ciągłe dbanie o innych i umniejszanie swoim potrzebom, pragnieniom może skończyć się chorobą.

Odkąd ja zaprosiłam na stałe do swojego życia twórczą energię, a stało się to blisko 20 lat temu – czuję jej moc transformacji. Zmiany dokonują się we mnie i dookoła mnie. Świadomie wybieram to, co mnie wzmacnia.

Czuję, że moja filiżanka zapełnia się, dzięki czemu jestem gotowa służyć, także Tobie.

Staram się żyć tak samo, jak maluję.

Moją pasją jest tworzenie. Gdy tylko sięgam pamięcią  zawsze uwielbiałam malować, odnawiać, dekorować, zmieniać przestrzeń wokół mnie. Biegałam z meblami po pokoju, a później po mieszkaniu, domu – kilka, czasami kilkanaście razy w ciągu roku. Nie lubię monotonii.

Tak silna była, i jest nadal, we mnie potrzeba twórczej ekspresji. 

Farbą i pędzlem, a czasami także wyrzynarką i szlifierką odmieniam rzeczywistość. Meblom daję drugie życie. Medytuję malując mandale. I nieustannie odkrywam moc swojego głosu. To właśnie praca z głosem uwrażliwiła mnie na swoje potrzeby.

Dziś czuję, że tworzę siebie każdego dnia na nowo, dokonując świadomych wyborów. Tworzę także przestrzeń, byś i Ty mogła odkryć, co dla Ciebie znaczy „tworzenie”.

Jestem przekonana, że jak wejdziesz na ścieżkę twórczej ekspresji, takiej właśnie formy odpoczynku i zadbania o swoje potrzeby, to już nic nie będzie takie same.

Jeśli pragniesz zaprosić do swojego życia więcej twórczości – pobierz darmowy wrokbook „Twórcze SPA. 33 sposoby na twórczy odpoczynek w domowym zaciszu” 

Jak pracuję?

INSPIRUJĘ

Inspiruję i towarzyszę Kobietom w ich metamorfozach. Uczę je, jak w twórczy sposób mogą o siebie zadbać.  Uwrażliwiam na ciche podszepty ich pragnień. Sprawiam, że pragną żyć jeszcze bardziej!

TOWARZYSZĘ

Tworzę przestrzeń dla kobiecych głosów. Pozwalam, by wybrzmiało piękno i moc. Uwalniam głos i oddech, poszerzam pracę z ciałem i emocjami.  Zabieram Kobiety w twórcze-głosowe poszukiwania siebie.

SZKOLĘ

Podczas warsztatów i kursów, pokazuję jak odważnie korzystać z „męskich” narzędzi oraz samodzielnie tworzyć dekoracje i wystrój wnętrz. Zdradzam tajniki odnawiania mebli. Przeprowadzam przez proces malowania mandal.

TWORZĘ

Projektuję, wykonuję i sprzedaję niebanalne dodatki do domu: mandale, drewniane choinki, anioły, które wprowadzają do wnętrza balans pomiędzy tym co modne i tym co naturalne. Wnoszę sztukę, kolor, sens i twórczość do życia wielu Kobiet.

Sprawdź jak mogę Ci pomóc

 

i pozwól sobie na twórczy odpoczynek

MALOWANIE MANDAL

Do świata mandal zapraszam te Kobiety, które mają wielkie marzenia i szukają okazji do autoekspresji.

Malowanie mandal to piękna podróż po znanych i mniej znanych nam rewirach, to przyglądanie się emocjom, przekonaniom, myślom.

To może być także głęboki proces, który uruchomi zmianę, uwolni od bólu, pozwoli Ci znaleźć jasność i cel.

Moje pierwsze mandale zaczęły powstawać z potrzeby chwili, gdy potrzebowałam zrzucić ciężar z barków, uwolnić głowę od natarczywych myśli. Z każdą kolejną mandalą nabierałam nie tylko większej lekkości w malowaniu, ale przede wszystkim – lekkości w życiu.

W każdym z nas drzemie Artysta. W Tobie również.

Daj sobie szansę, by przekonać się, że szybko możesz zastąpić „nie umiem”, „nigdy nie robiłam” – na „wow! Jestem z siebie dumna”.

Twórz, medytuj, bądź blisko swoich potrzeb.

ODNAWIANIE MEBLI

Ten warsztat powstał, bo znajomi chcieli odnowić krzesła i stół, które stanowiły rodzinną pamiątkę. Miałam już na swoim koncie wiele udanych przeróbek, więc postanowiłam podzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Od początku wierzyłam, że wiele jest Kobiet, które lubią majsterkować, choć nie zawsze mają ku temu okazję. Jest w nas silna potrzeba zadbania o ognisko domowe, w tym także o przestrzeń, którą dzielimy z najbliższymi.

Moje pokolenie wyrosło na audycjach Adama Słodowego i hasło „zrób to sam” jest mi bardzo bliskie. I naturalne. Swoje pierwsze meblowe przeróbki czyniłam mając jakieś 14 lat – przemalowując swoją meblościankę …na czarno.  

Zapraszając Kobiety na spotkanie z farbą, papierem ściernym i starym meblem, chciałam pokazać, że meblowe metamorfozy nie muszą być kosztowne. Pokazuję, jak dawać drugie życie i dobrze się przy tym bawić.

PRACA Z GŁOSEM

Żyję w świecie pełnym różnych głosów. Otaczam się nimi, odkąd wydałam z siebie pierwszy krzyk. Głos to dla mnie coś więcej niż forma komunikacji z innymi ludźmi. Głos, to my, nasza osobowość. Fenomen głosu inspirował mnie do poszukiwań, co zaowocowało studiami polonistycznymi, później logopedycznymi i wreszcie z emisji głosu. I to te ostatnie okazały się niesamowitą przygodą, która… cały czas trwa.

Lata pracy ze studentami, nauczycielami, innymi osobami zawodowo posługującymi się głosem pokazały, jak ważne jest holistyczne podejście do pracy z głosem. Nie można ćwiczyć głosu bez wglądu w swoje emocje i przekonania oraz ciało. Ok, można, ale nie przyniesie to oczekiwanych efektów. I dlatego moje warsztaty to praca na 3 poziomach: umysł, ciało i głos.  Tylko w ten sposób możemy w pełni „dać sobie głos” i zadbać o siebie. W swojej autorskiej metodzie pracy z głosem stosuję techniki arteterapii, w tym pracę z mandalą.